Dźwigi budowlane pionowe – Czym są? Jakie rodzaje ich wyróżniamy?

części do wind

Współczesne magazyny w sklepach, restauracjach, składach budowlanych, firmach produkcyjnych wspierane są ciężkim sprzętem pozwalającym na skuteczny i szybki transport pionowy pomiędzy kondygnacjami hali, linii produkcyjnej itp. Urządzenia transportujące zdecydowanie poprawiają środowisko pracy wpływając na optymalizacje procesów magazynowych i dystrybucji.

Dźwigi, platformy i windy pionowe

Mówiąc o nowoczesności w gospodarce magazynowej można mieć na uwadze zarówno system informatyczny usprawniający sposób układania towarów, wykorzystywania powierzchni i organizowania magazynu w czasie, jak również zagospodarowanie przestrzeni magazynowej poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów chłodzących, wentylacyjnych, hal magazynowych o stosownej budowie, kubaturze, regałów itd. Prócz infrastruktury znaczenie ma także wyposażenie takie jak windy towarowe i platformy, czy dźwig budowlany pionowy, dzięki którym można magazynować towary o bardzo dużej wadze nie tylko na podłożu i poziomie zero ale nawet na wysokości dwudziestu metrów. Wykorzystując dźwigi towarowe można przyspieszyć prace magazynowe nie czekając na komasowanie zamówień i przygotowanie prac.

Udźwig i bezpieczeństwo – dźwigi pionowe

Stosując dźwigi towarowe należy mieć na względzie podstawie parametry techniczne urządzenia takie jak udźwig. Dźwig budowlany pionowy może być wyposażony w otwartą platformę, jak też zamkniętą kabinę w zależności do jakiego typu ładunków ma służyć. Dźwig towarowy może być obudowany na wzór windy towarowej jak też zainstalowane na otwartej przestrzeni hali fabrycznej itd. Udźwig platformy może wahać się od 250kg do 1000kg. Im większy udźwig tym szybsza praca i bezpieczniejsza. Transportując ładunki za pośrednictwem specjalistycznego dźwigu dbamy zarówno o bezpieczeństwo pracowników w obrębie roboczym jak też o sam materiał transportowany, który jest należycie zabezpieczony i nie jest narażany na jakiekolwiek uszkodzenia transportowe.

Na mniejszą i większą skalę

Dźwigi towarowe i platformy znajdują zastosowanie w magazynach o różnej kubaturze. Zastosowanie dźwigu może usprawnić pracę każdego podmiotu od niewielkiego sklepu budowlanego czy hotelu po fabrykę, bądź centrum logistyczne. Zaletą urządzeń dźwigowych jest szeroki wachlarz dostosowań do potrzeb użytkownika i charakteru przeznaczenia dźwigu. Czasem potrzebować będziemy kilku platform, czasem wystarczy jedna. Podobnie jest z udźwigiem, który może być różny w zależności od potrzeb. Co do zasady dźwigi pionowe pracują z tonażem do 1000 kg i maksymalnej wysokości 20 metrów. Pokrywa się to z większością potrzeb użytkowników.

części do wind

Automatyzacja magazynowania a dźwigi pionowe 

Automatyzacja procesów magazynowania pozwala lepiej wykorzystać miejsce magazynowe, przyspieszyć kompletację i dystrybucję, jak też wyeliminować ryzyko pomyłek. Zmiany rynkowe w obszarze e-commerce spowodowały, iż wciąż wzrasta zapotrzebowanie na scentralizowane powierzchnie magazynowe. Sprawne kompletowanie zamówień nie byłoby możliwe, gdyby nie sprzęt magazynowy zarządzany precyzyjnym systemem logistycznym skorelowanym z procesami dystrybucji.