Krzesełka przy schodowe dla niepełnosprawnych jako alternatywa dla platform schodowych

krzesełka przy schodowe dla niepełnosprawnych jako alternatywa dla platform schodowych

krzesełka przy schodowe dla niepełnosprawnych jako alternatywa dla platform schodowychSchody to funkcjonalny i elegancki element przestrzeni mieszkalnej i użytkowej, który może stanowić poważną barierę komunikacyjną, w szczególności dla osób borykających się z ograniczeniami ruchowymi. Rozwiązaniem dla obiektów, których projekt nie przewidział montażu windy wewnętrznej lub zewnętrznej są platformy schodowe. Platformy schodowe doskonale sprawdzają się w przypadku użytkowników poruszających się na wózkach inwalidzkich – są komfortowe w użytkowaniu, a zarazem bezpieczne. Nie zapewniają jednak wygody i odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osobom poruszającym się samodzielnie, ale z trudnościami. Z myślą o takich osobach producenci systemów transportu pionowego zaprojektowali krzesełka przy schodowe dla niepełnosprawnych.

Krzesełka przy schodowe dla niepełnosprawnych zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo poruszania się po schodach osobom niepełnosprawnym, seniorom, osobom borykającym się z urazami lub schorzeniami narządu ruchu, które do codziennego funkcjonowania nie wykorzystują wózka inwalidzkiego. Zaletą oferowanego systemu jest stabilna pozycja użytkownika krzesełka podczas pokonywania schodów.

Modele krzesełek przy schodowych dla osób niepełnosprawnych

Podobnie jak systemy dedykowane dla użytkowników wózków inwalidzkich krzesełka przy schodowe dostępne są w dwóch wariantach – do chodów prostych oraz do schodów prostych i krętych. Krzesełko przemieszcza się po szynie montowanej wzdłuż chodów zapewniając płynny przejazd w górę i w dół schodów. W wariancie dedykowanym do schodów krętych krzesełka z powodzeniem pokonują nawet kilka kondygnacji budynku, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku budownictwa wielorodzinnego.

Zaletą systemu jest jego kompaktowa budowa oraz bezinwazyjny montaż – instalacja krzesełka przy schodowego nie ingeruje w architekturę obiektu, dzięki czemu zarówno montaż, jak i demontaż systemu jest niezwykle prosty i szybki. W sprzedaży dostępne są również krzesełka ze składanym siedziskiem, co dodatkowo ogranicza kubaturę systemu.

Krzesełka przy schodowe mogą być montowane zarówno wewnątrz pomieszczeń – w domach jednorodzinnych, mieszkaniach dwupoziomowych, klatkach schodowych – jak i na zewnątrz. To rozwiązania powszechnie wykorzystywane w domach prywatnych, jak i ośrodkach opiekuńczo-rehabilitacyjnych. Coraz częściej krzesełka przy schodowe możemy również zaobserwować w przestrzeni publicznej. Wykonane z niezwykle trwałych i łatwych do utrzymania materiałów zapewniają funkcjonalność i wysoki poziom higieny użytkowania przez długi czas eksploatacji.