Posted

Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym? Windy domowe Global-Lift to wygoda i bezpieczeństwo

Ile koszztuje winda do domu jednorodzinnego?

Stworzenie odpowiednich warunków dla osób starszych i niepełnosprawnych jest ważne nie tylko w miejscach użyteczności publiczej ale również w przestrzeniach, w ramach których osoby te funkcjonują na codzień. Często na etapie projektowania bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych nie uwzględnia się sytuacji życiowych, które doprowadzić mogą do tego, że np. schody mogą okazać się dla osoby przeszkodą nie do pokonania.

Windy domowe Global-Lift to rozwiązanie, które może pomóc podnieść jakość życia zarówno dla osoby, która ma problemy z pokonaniem barier architektonicznych, jak i dla najbliższych. Nasze dźwigi gwarantują wygodę, bezpieczeństwo i niezawodność.

Winda domowa czy platforma przyschodowa?

Winda domowa jest doskonały udogodnieniem w pokonywaniu kondygnacji domu jednorodzinnego. Oszczędzają czas, ułatwiają życie i uniezależniają osoby niepełnosprawne ruchowo i starsze od pomocy osób trzecich. Schody, które są barierą dla osób poruszających się na wózku, czy o kulach wreszcie nie stają się problemem. Osoba niepełnosprawna może z takiej windy korzystać w pełni samodzielnie.

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo istnieją różne rozwiązania mające na celu skuteczne pokonywanie barier architektonicznych. Prócz wind domowych, w budynkach jednorodzinnych najczęściej wykorzystuje się również platformy przyschodowe i krzesełka dźwigowe

Platforma przyschodowa jest doskonałym rozwiązaniem również w przypadku małych przestrzeni, wąskich i stromych schodów. W domach można instalować np. platformy o ruchu krzywoliniowym.

Każda sytuacja jest inna, i wybór, czy to windy domowej, windy zewnętrznej w domu jednorodzinnym lub platformy przyschodowej wymaga oceny eksperta. Specjaliści z naszej firmy pomagają dobrać odpowiednie rozwiązanie i przeprowadzić montaż windy.

Winda domowa dla seniora i nie tylko

Winda domowa może służyć nie tylko seniorom i osobom niepełnosprawnym ale również może pełnić funkcję windy towarowej w przypadku różnego rodzaju pakunków, a do tego ułatwiać transport dziecka w wózku. Jest to rozwiązanie podnoszące standard życia. Jednak montaż windy w domu wymaga spełnienia określonych warunków technicznych i przepisów prawa. Nasi pracownicy służą pomocą w przypadku wszystkim osobom zainteresowanym tego typu rozwiązaniem.

Winda do domu jednorodzinnego dla każdego klienta może oznaczać inne urządzenie:

 • dla jednego będzie to winda typu homelift
 • dla innego winda gastronomiczna do przewozu np. naczyń z kuchni lub książek do podręcznej biblioteki
 • winda zewnętrzna bez szybu montowana np. przy balkonie tzw. platforma bez szybu, dla niepełnosprawnych
 • winda poruszająca się po schodach tzw. platforma schodowa dla niepełnosprawnych

Winda w domu jednorodzinnym - dlaczego warto

Jakie zalety posiada wykorzystanie windy Global-Lift w domu jednorodzinnym:

 • winda jest łatwa w obsłudze dla osób niepełnosprawnych i starszych (nie wymaga pomocy opiekuna),
 • doskonałe rozwiązanie dla osób poruszających się na wózku,
 • nowoczesnych i sprawdzony mechanizm gwarantujący bezpieczeństwo korzystania,
 • niskie koszty serwisowania,
 • urządzenie jest bardzo ciche,
 • dźwig jest komfortowy i łatwy w obsłudze,
 • szybki transport pomiędzy kondygnacjami,
 • łatwość montażu windy

Winda do domu - oferta, wymagania

Instalacja windy do domu wymaga weryfikacji, czy budynek spełnia wymogi pozwalające na instalację dźwigu. Na przeszkodzie mogą tu stać: wąskie przestrzenie, niskie sufity, okablowanie, instalacje wody, wytrzymałość stropów. Winda domowa montowana jest wewnątrz budynku bezpośrednio przez otwór w stropie lub przy antresoli schodów. Wszystko to oczywiście musi zostać skonsultowane z architektem i specjalistą z naszej firmy.

Nowoczesne domy inteligentne to często synergia wielu rozwiązań i urządzeń, które współpracują ze sobą. Wśród nich są m.in. windy do domu, pompy ciepła, fotowoltaika, systemy monitoringu, automatyczne rolety, czy sterowane oświetlenie.

Bez względu na wielkość, zastosowanie i rodzaj windy należy pamiętać o tym, by dokonać jej rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego. Prawo wymaga również tego, by w interwałach czasowych określonych w dokumentacji technicznej winda poddawana była przeglądowi technicznemu i konserwacji

Windy domowe Global-Lift produkowane są z myślą, o wykorzystaniu wewnątrz budynku. Spełniają one wszystkie wymagania i przepisy prawne. Gwarantują bezpieczeństwo, prostotę obsługi, niezawodność, i co najważniejsze, ułatwienie życia.

W ofercie wind domowych posiadamy:

Winda typu homelift spełnia wymagania dyrektywy maszynowej i nie jest dźwigiem w rozumieniu dyrektywy dźwigowej.  Standardowy wymiar kabiny szer. x gł. = 110 x 140 cm oraz drzwi o szer. 90 cm (nieprzelotowe i przelotowe), które spełniają wymogi prawa budowlanego dostępności dla osób niepełnosprawnych.

WINDA dla Ciebie 

Dążymy do tego, by winda stała się jednym z podstawowych udogodnień w domach prywatnych.  W swojej ofercie mamy windy dostosowane dla każdego użytkownika i przeznaczone do przewozu osób i towarów pracy w każdym budynku. Koszt urządzenia typu winda domowa wraz z montażem jest niższy niż koszt zakupu samochodu osobowego i porównywalny np. z pełnym wyposażeniem znacznych rozmiarów łazienki w domu.  

Zastosowanie:

 • budynki nowe i istniejące,
 • przychodnie lekarskie,
 • sklepy,
 • hotele,
 • budynki mieszkalne / użyteczności publicznej,
 • obiekty zabytkowe
 • prywatne domy jednorodzinne ( jako tzw. winda domowa, winda w domu jednorodzinnym ). 

Ile kosztuje montaż windy domowej dla osób niepełnosprawnych?

Koszt windy domowej zależny jest od wielu czynników związanych z jej montażem (np. wysokość transportu pasażerów przez dźwig, czy miejsce montażu). Zachęcamy do kontaktu z naszym pracownikiem. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie i przedstawimy cenę windy domowej dla konkretnej realizacji.

Kontakt Global-Lift