Winda Rowerowa w Fabryce Norblina – Global-lift odpowiedzialny za konserwację

Pierwsza w Polsce winda rowerowa znajduje się na terenie Fabryki Norblina w Warszawie na ul. Prostej. Warto udać się do tego nowoczesnego kompleksu i sprawdzić na żywo działanie windy. Windę rowerową znajdziemy między dwoma sąsiadującymi z sobą halami, kiedyś halą odlewni i laboratorium obecnie między kompleksem gastronomicznym, kinem a centrum zakupowymNasza firma odpowiedzialna jest za konserwacje wspomnianej windy od 13 maja 2022 roku.

Winda rowerowa w Fabryce Norblina [źródło: biceberg.info]

Winda rowerowa – jak wypożyczyć rower?

Numer telefonu jest nośnikiem informacji pomiędzy użytkownikiem a maszyną. Po wpisaniu numeru telefonu i wygenerowanego PIN-u rower zjeżdża do parkingu podziemnego, gdzie jest przechowywany. Parking rowerowy jest monitorowany, nie ma problemu z odzyskaniem rzeczy pozostawionych przypadkowo, lub pomyłkami z odbiorem nie swoich rzeczy. 

Do końca maja parking rowerowy jest darmowy, od czerwca 2022 za każdą godzinę opłata będzie wynosiła 1zł. By skorzystać z parkingu rowerowego, należy zainstalować aplikację Fabryka Norblina, zarejestrować się i wygenerować swój kod, który następnie będzie służył do obsługi windy rowerowej. Skorzystać z niej może każdy posiadający rower bez względu na jego typ. 

Fabryka Norblina jest obecnie jednym z popularniejszych miejsc w Warszawie, szeroki zakres atrakcji sprawia, że kompleks oblegany jest przez mieszkańców każdego dnia, a weekendami występują nawet kolejki do najpopularniejszych lokali czy atrakcji.

Parking automatyczny podziemny na rowery – szczegóły 

Biceberg to automatyczny podziemny parking rowerowy. Zbiera rowery i zwraca je na poziom ulicy. Jako jedyny na świecie jest w stanie przechować każdy rodzaj roweru i inne akcesoria, takie jak kask czy plecak.

W systemie Biceberg identyfikacja użytkownika odbywa się zgodnie z wymaganiami klienta, najczęściej spotykane to czytnik kart RFID, smartfon, kod SMS. Przed parkingiem rowerowym znajduje się, krótka informacja jak używać windy rowerowej i umieścić swój rower. Jako użytkownik wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami dostępu, wprowadzić swój rower do przypisanego pola na parkingu

Realizację windy rowerowej wykonała hiszpańska firma MA-SISTEMAS. Podobne dźwigi rowerowe również wykonane przez tą firmę znajdują się również miastach takich jak Barcelona czy Saragossa. Maksymalnie w warszawskiej windzie rowerowej może znajdować się 96 rowerów, dźwig odbiera i podaje rowery zaledwie w kilkanaście sekund.

Zainstalowana winda rowerowa [źródło: biceberg.info]

Konserwacja windy rowerowej Biceberg

Od dnia 13 maja 2022 nasza firma Global-lift odpowiedzialna jest za konserwację windy rowerowej w Fabryce Norblina. Jest to pierwsza winda takiego typu w Polsce, więc tym bardziej cieszymy się, że zaufano naszej firmie i powierzono nam to zadanie. 

Do naszych zadań należy:

  • Bieżąca kontrola parametrów urządzenia 
  • Zabezpieczenie komponentów i części dźwigu przed korozją’
  • Czyszczenie elementów
  • Bieżąca regulacja windy 
  • W przypadku zużycia komponentów wymiana ich na nowe
  • Usuwanie usterek windy

Pełną ofertę usług jakie świadczy Global-lift znajdziesz na naszej stronie w zakładce konserwacja i serwis wind. Serwisujemy oraz naprawiamy windy wszystkich typów nie tylko na terenie Warszawy. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.