Platformy schodowa dla osób niepełnosprawnych – cena

Cena Platformy Schodowej dla Osób Niepełnosprawnych

W wyborze odpowiedniej platformy dla osób niepełnosprawnych cena odgrywa kluczową rolę. Niemniej jednak, przy podejmowaniu decyzji zakupowej, istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co wpływa na cenę tego niezbędnego urządzenia oraz jak można obniżyć cenę platformy dla osób niepełnosprawnych.

Czym jest Platforma Schodowa?

Platforma flexstep dla osób niepełnosprawnych pozwala na przewożenie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich nad stopniami schodów. Jest to niezastąpione urządzenie, które zapewnia mobilność i samodzielność osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

Rodzaje Platform Schodowych

W ofercie rynkowej możemy znaleźć różnorodne modele platform schodowych, które można podzielić na:

 • Platformy na szynie prostej,
 • Platformy na szynie krzywoliniowej.

Każdy z tych rodzajów ma swoje zastosowanie, w zależności od specyfiki miejsca instalacji oraz potrzeb użytkownika.

Co wpływa na cenę platformy podnoszącej dla niepełnosprawnych?

Wysokość kosztów zakupu platformy schodowej zależy od wielu czynników, które należy uwzględnić przy tworzeniu kalkulacji. Oto najważniejsze z nich:

 • Długość szyny: Im dłuższa szyna, tym wyższa cena platformy schodowej. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni przed schodami, aby umożliwić instalację.
 • Liczba zakrętów: Tor schodowy może być prosty lub krzywoliniowy, co również wpływa na cenę windy dla osób niepełnosprawnych.
 • Miejsce użytkowania: Platformy schodowe mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
 • Sposób montażu: Montaż szyny jezdnej może odbywać się na różne sposoby, co ma wpływ na ostateczny koszt.
 • Wymiary i dodatkowe opcje: Większe wymiary oraz dodatkowe opcje, takie jak składane krzesełko czy automatyczne otwieranie, mogą podnieść cenę platformy dla osób niepełnosprawnych.

Jak można obniżyć cenę Platformy Schodowej?

Istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztów zakupu i montażu platformy schodowej:

 • Dofinansowanie: Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu windy, nawet do 95% wartości inwestycji.
 • Montaż szyny do ściany: Ten sposób montażu może zredukować koszty.
 • Wybór odpowiedniego miejsca użytkowania: Platformy wewnętrzne są zazwyczaj tańsze niż te przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków.
 • Promocje i rabaty: Warto śledzić promocje oferowane przez producentów i dystrybutorów.
 • Wybór alternatywnego rozwiązania: W niektórych przypadkach lepszym wyborem może być krzesełko schodowe lub schodołaz, co może znacznie zmniejszyć koszty.

Podsumowanie

Cena platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych zależy od wielu czynników, takich jak długość szyny, miejsce użytkowania czy dodatkowe opcje. Jednak istnieją sposoby na obniżenie kosztów zakupu i montażu, co pozwala uczynić to niezbędne urządzenie bardziej dostępnym dla osób potrzebujących.

W przypadku dalszych pytań na temat cen platform schodowych dla osób niepełnosprawnych, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który służy profesjonalną pomocą i doradztwem.