Dźwigi towarowe w magazynach: optymalizacja przestrzeni i transportu pionowego

Urządzenia dźwigowe znacząco ułatwiają pracę z ciężkimi ładunkami. Mogące posłużyć się dźwigiem towarowym można składować wiele towarów piętrowo, bez obaw o trudny załadunek i rozładunek. 

Zobacz również: Dźwigi towarowe a zrównoważony rozwój: wpływ na efektywność logistyczną

Wyposażenie w platformy dźwigowe i windy

Powierzchnia magazynowa powinna być maksymalnie wykorzystana. Coraz częściej hale magazynowe są stawiane wielokondygnacyjne z zamiarem transportowania towarów pomiędzy kondygnacjami. Poza nośnością pięter istotne są także szyby dla dźwigów i wind towarowych. Odpowiednie wyposażenie w dźwigi towarowe pozwala na składowanie kilkukrotnie więcej materiałów na tej samej powierzchni. Magazyny wysokiego składowania w zależności od elementów przechowywanych w magazynach korzystają z jednych platform z koszem wysięgnikowym, bądź podnośników nożycowych, bądź zabudowanych platform dźwigowych. 

Jakość i bezpieczeństwo

Aby dźwig towarowy spełniał swoje zadanie powinien uwzględniać charakter składowanych produktów. Istotna jest ładowność dźwigu pozwalająca na swobodę ruchu towarów. Warto na etapie inwestycji zadbać o dopasowanie nośności platformy, wielkości kabiny do potrzeb danego magazynu. Bardzo ważny jest także wybór sposobu zarządzania jednostką, jak tez napędu. Każde z rozwiązań proponowanych przez producentów ma swoje wady i zalety.

Dopasowanie optymalnego dźwigu powinno być zawsze z uwzględnieniem indywidualnych warunków i oczekiwań klienta. Magazyn magazynowi nie jest równy. Zupełnie inny dźwig dedykowany będzie dla magazynów leków, a inny do magazynu rur stalowych. Wysoka jakość zastosowanych części, materiałów, z jakich dźwig jest zbudowany, w tym z elektroniki cechującej się bezawaryjnością, prostotą obsługi to podstawa. na drugim miejscu winni być bezpieczeństwo. dźwig który jest bezpieczny  pracy, nie jest awaryjny i pracuje wydajnie to wymarzona opcja.

Sprawdzone a innowacyjne rozwiązania

Jeśli inwestycja jest kosztowna a dźwigi towarowe są kosztownym elementem wyposażenia hali magazynowej, to warto by były sprawdzonym rozwiązaniem, pewnym w swej funkcjonalności i efektywności. Z drugiej strony sprawdzone rozwiązania są blokadą dla innowacyjności. czasem nowe funkcje, nowe rozwiązania osadzenia dźwigu, napędu pozwala zwiększyć jego efektywność pracy. Połączenie pewności co do jakosci i wydajnosci z innowacyjnością gwarantują producenci o renomowanej marce, cenionej na rynku, o wielu pozytywnych rekomendacjach. 

Polscy producenci kontra dźwigi z importu

Importowane jednostki to przede wszystkim składaki, po drugie często wygrywają ceną, jednak patrząc na to jak wiele awarii potrafią spowodować, jak ciężko jest o części zamienne i serwis tych urządzeń, szybko można przekonać się, że droższa inwestycja wyjściowa to wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż ciągłe przestoje w pracy, trudności w obsłudze itd. Producent wind Global-Lift zapewnia wysokiej jakości dźwigi towarowe wykorzystujące komponenty do wind, podzespoły światowych marek. Zaletą polskich producentów jest kompleksowa obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna, serwis, możliwość modyfikacji, modernizacji jak i doradztwo co do wyboru dźwigu w zależności od potrzeb, preferencji, budżetu.