Podesty nożycowe – charakterystyka i możliwości zastosowań

Podesty nożycowe

Urządzenia, których zadaniem jest przenoszenie ludzi czy przedmiotów na określoną wysokość są niezwykle przydatne w wielu miejscach. Podesty nożycowe możemy zaobserwować w blokach, halach produkcyjnych czy na budowach, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Nie ulega wątpliwości, że dzięki prostocie działania i obsługi, są rozwiązaniem problemu wielu branż. W jaki sposób działa podest ruchomy nożycowy?  

Sposób działania podestu nożycowego 

Podnośnik lub podest nożycowy to urządzenie składające się z dwóch dźwigni dwuramiennych połączonych na środku sworzniem. Podesty mogą zawierać jedną lub kilka par nożyc, co z kolei wpływa na na wysokość na jaką maksymalnie może wznieść się podest ruchomy. Na platformie znajduje się panel sterujący, który odpowiada za obsługę systemów hydraulicznych i układów elektronicznych, dzięki któremu możliwe jest podnoszenie i opadanie całego podestu. Dzięki zmianom kąta między ramionami podnośnika możliwe jest decydowanie o wysokości na jakiej znajdować ma się podest nożycowy. Całość platformy może być ogrodzona barierką, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, którzy na niej pracują. 

Gdzie wykorzystywane są podesty nożycowe Warszawa?

Zastosowanie podestów nożycowych jest bardzo wszechstronne. Można je spotkać w wielu różnych gałęziach gospodarki od budowlankę poprzez przemysł czy serwisy samochodowe. W przypadku branży budowlanej wykorzystywane są wewnątrz oraz na zewnątrz budynków do instalacji ocieplenia, elewacji czy montażu dachu. W sklepach wielkopowierzchniowych i magazynach są używane do ustawiania czy ściągania towaru z towarowych półek. Podest ruchomy nożycowy to także rozwiązanie dla strażaków czy leśników podczas wycinki drzew, usuwaniu zasłaniających drogę drzewach w pasie drogowym czy odśnieżania dachów. 

Podesty nożycowe Warszawa wykorzystywane są również w serwisach samochodowych, gdzie ułatwiają prace naprawcze na pojeździe. Podesty umożliwiają także załadunki ciężarówek i samochodów dostawczych. Korzysta się z nich w budynkach, które wymagają instalacji i prac montażowych, od oświetlenia po wentylację, a na pracach wykończeniowych kończąc. Podesty nożycowe to wyjątkowo wielofunkcyjne urządzenia ułatwiające wygodę pracy. Idealnym przykładem zastosowania podestu nożycowego są konstrukcje reklamowe, które wymagają pracy na wysokości.

Sprawdź naszą ofertę – podnośniki nożycowe i przekonaj się sam do czego możesz wykorzystać windy nożycowe. 

Wady i zalety podestów nożycowych 

Niezależnie czy mówimy o ruchomych podestach nożycowych czy też zainstalowanych na stałe w jakimś miejscu, możemy wyróżnić kilka najważniejszych zalet podestów nożycowych: 

  • Wszechstronność – mogą być stosowane w wielu gałęziach gospodarki, w halach produkcyjnych, przy budowie domów, w magazynach, serwisach samochodowych, transporcie;
  • Bezpieczeństwo – dzięki swojej budowie i barierkom są bezpieczniejszym środkiem niż np. rusztowania czy drabiny; 
  • Wygoda obsługi – wystarczy krótkie szkolenie praktyczne i teoretyczne by bez problemu, bezpiecznie obsługiwać podesty nożycowe Warszawa;
  • Mobilność – do wyboru mamy ruchome podesty nożycowe, które można ustawiać dowolnie bez konieczności demontażu i montażu;
  • Niewielkie gabaryty – nie ma konieczności instalacji szybów, a strefa rozładunkowo-załadunkowa jest maksymalnie wykorzystywana.

Oczywiście jak w każdym sprzęcie czy urządzeniu możemy wyróżnić także wady rozwiązań w postaci podestów nożycowych. Podnośniki te, nie są używane do transportowania bardzo dużych ciężarów. Nie mogą być także używane na nierównym, niestabilnym terenie. 

Podest nożycowy cena

Koszty zakupu urządzenia jakim jest podest ruchomy nożycowy różni się w zależności od specyfiki danego modelu i wymagań klienta. Firma Global-Lift jako producent dźwigów dokłada wszelkich starań, by atrakcyjna cena urządzeń zawsze szła w parze z najlepszymi parametrami, bezpieczeństwem użytkowania oraz niezawodnością podestów nożycowych. Poznaj naszą ofertę podnośników nożycowych – umów się z naszym specjalistą na darmową konsultację, zapytaj o podest nożycowy cena, a ten zapozna Cię z możliwościami oraz kosztami urządzeń.